We zijn er klaar voor! Vanaf 1 januari zijn wij een zelfstandige zorgaanbieder met 14 mensen meer in dienst. Onze directeur Willy Oldenburger vertelt er al meer over in haar bijdrage in deze nieuwsbrief. Als bestuur van Stichting Hospice Nijkerk zijn we afgelopen jaar nauw betrokken geweest bij de voorbereidingen voor de verandering, die de nieuwe financiering met zich meebrengt.
Voor ons, als bestuur, betekent het een grote verantwoordelijkheid als werkgever van meer medewerkers. Dat hebben we serieus en uitgebreid besproken: wat komt daarbij kijken? Wat moeten we extra regelen als werkgever? Welke (nieuwe) regels en wetten zijn na 1 januari op ons van toepassing? Wat betekent dit voor onze financiën nu en in de komende jaren? Het resulteerde uiteindelijk in een samenwerkingsovereenkomst met Amaris Zorggroep waarin de onderlinge afspraken zijn vastgelegd en die we op 9 december als besturen, van SHN en van Amaris Zorggroep, hebben ondertekend.
We zijn als bestuur trots op hoe dit hele proces grondig en daadkrachtig is opgepakt door iedereen die hierbij betrokken was, in het bijzonder onze directeur Willy Oldenburger. Er is veel uitgezocht, geregeld, aangeschaft, berekend en het resultaat mag er zijn: straks zijn we in alle opzichten één prachtig team van vrijwilligers, hospice-medewerkers, besturen én verpleegkundig personeel.
We hebben er veel vertrouwen in dat ons hospice haar gewaardeerde plek in de samenleving en de hoge kwaliteit van zorg en service optimaal kan voortzetten met alle faciliteiten en randvoorwaarden die vanaf 1 januari hiervoor nodig zijn. We zijn dankbaar dat dit mogelijk is en dat we op deze manier ons werk kunnen voortzetten.
We wensen u heel goede feestdagen!
Namens het bestuur van SHN,
Willeke van Veenendaal,secretaris