Waardig(samen)leven
tot aan het eind

Waardig(samen)leven
tot aan het eind

Veranderingen in 2026, wat betekent dit?

In de nieuwsbrief van juni hebben we u verteld dat we ons aan het voorbereiden zijn op een nieuwe financiering, omdat we met de huidige financiering geen 24/7 verpleegkundige zorg kunnen blijven bieden in het hospice.
In deze nieuwsbrief geven we u uitleg over de veranderingen die dat met zich meebrengt.
Op dit moment is het zo dat het hospice de opnames van de gasten coördineert, de faciliteiten biedt en de vrijwilligers coördineert, terwijl Amaris Zorggroep zorgt voor een team van verpleegkundigen dat 24/7 de zorg aan onze gasten in het hospice levert. Dit wordt gefinancierd door de zorgverzekeraars vanuit de wijkverpleging. Om deze 24/7 verpleegkundige zorg te kunnen blijven borgen in de toekomst, hebben we als hospice samen met Amaris Zorggroep besloten om in 2026 over te gaan naar een meer passende financiering. Namelijk een (sinds 2025 vernieuwde) financiering Eerstelijns Verblijf palliatieve zorg (ELV-ptz). Daarbij is ook het besluit genomen dat het hospice het verpleegkundig team zelf in dienst neemt. Dat betekent dat we zelf als stichting kunnen leidinggeven aan het hospice met 1 gezamenlijk team, in de verwachting dat dit de interne samenwerking zal optimaliseren en de efficiëntie van het werk en de kwaliteit van zorg zal verhogen. We verwachten de verantwoordelijkheden, die dit met zich meebrengt, goed te kunnen dragen.
Het hospice wordt nu formeel een High Care Hospice en een zelfstandig zorgaanbieder. We dragen zelf de verantwoordelijkheid voor de kwaliteit van de zorgverlening onder bijbehorende wet- en regelgeving. We hebben onderzocht wat dit betekent en hebben de nodige stappen daarvoor ondernomen.

De samenwerking met Amaris Zorggroep blijft, maar verandert: Amaris Zorggroep sluit het zorgcontract af met de zorgverzekeraars en is daarmee de hoofdaannemer. Wij, als hospice, voeren de zorg uit als onderaannemer. Verder blijven we samenwerken op diverse gebieden en maken we gebruik van elkaars kennis en expertise, mede om dit in te kunnen zetten in de wijk. De onderlinge afspraken zijn vastgelegd in een samenwerkingsovereenkomst. Op 9 december hebben de besturen dit gezamenlijk ondertekend. We waarderen het enorm hoe Amaris op constructieve wijze dit jaar met ons is opgetrokken om de vernieuwde samenwerking vorm te geven.
De financiering ELV-ptz is een integraal tarief. Daarin zit niet alleen de bekostiging van verpleging en verzorging, maar ook van ander personeel en behandelaren, materialen en hulpmiddelen en een huisvestings- en investeringscomponent. Dit betekent dat we een aantal zaken anders moeten regelen en zelf moeten aanschaffen, bijvoorbeeld matrassen, pompen voor medicatie en verband- en incontinentiemateriaal. Verder betekent dit integrale tarief dat we geen eigen bijdrage meer vragen van de gasten, enkel nog een bijdrage in de servicekosten die niet in het tarief zitten.

Wij zijn er klaar voor! Het afgelopen jaar hebben we gebruikt om met elkaar de voorbereidingen te treffen voor zowel de overname van het team van verpleegkundigen als de veranderingen die de nieuwe verhouding met Amaris Zorggroep en de nieuwe financiering met zich meebrengt. We hebben er alle vertrouwen in dat we, dankzij de dingen die veranderen, onze goede zorg in de toekomst kunnen blijven bieden aan mensen in hun laatste levensfase en aan hun naasten, in het hospice en thuis. Met hulp van de verpleegkundigen, coördinatoren en alle deskundige vrijwilligers.